Ministrul de Externe anunță că 14.000 de cetăţeni români se află în Emiratele Arabe Unite

Ministerul Afacerilor Externe
Scris deRealitatea din Franta
Publicat2 mar. 2026, 15:44
Sursărealitatea.net
Ministrul Afacerilor Externe, Oana Țoiu, a declarat luni că 14.000 de cetățeni români se află în prezent în Emiratele Arabe Unite.
Citește și
- 12:29EASA avertizează companiile aeriene să evite spațiul aerian din Iran, Irak și Liban
- 08:25Punct de cotitură în Golful Persic! Strâmtoarea Ormuz se redeschide, iar evacuările sunt în desfășurare
- 10:02România așteaptă răspunsuri de la Kiev după drona autodetonată în Portul Constanța: termenul expiră astăzi
- 08:01Val de căldură extremă în Europa: primele victime și incendii devastatoare
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Franta și pe Google News



























