Cuplu de români, condamnat la închisoare în Elveția: care e motivul

Români condamnați în Elveția
Scris deStoica Marian
Publicat24 iun. 2026, 08:04
Sursărealitatea.net
Un cuplu de români a fost condamnat în Elveția după ce ar fi obținut ilegal indemnizații și beneficii sociale de peste 290.000 de franci elvețieni, adică peste 300 de mii de euro. Cei doi au primit pedepse cu închisoarea și vor fi expulzați din țară pentru 12 ani, după o anchetă pornită în urma unor suspiciuni depistate inclusiv cu ajutorul inteligenței artificiale.
Citește și
- 14:20Român condamnat în Rusia la 15 ani de închisoare pentru spionaj
- 18:26Tribunalul Ilfov admite cererea taberei Veștea: liberalii care îl susțin pe premierul desemnat nu mai pot fi dați afară din PNL
- 12:16Anca Alexandrescu, după informația că Ciprian Ciucu ar urma să ajungă la DNA: „Au creat o mafie sub aparenta modernizare” - VIDEO
- 08:29Româncă umilită în Franța după o presupusă relație extraconjugală. A fost tunsă cu forța și agresată de mai mulți membri ai familiei
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Franta și pe Google News


























